Savings Calculator

 

When every penny and every minute counts, we have tools to help you determine the best product fit your school nutrition needs. Individually wrapped products are quick and easy to manage, but bulk products give you a cost savings as well as options and versatility on your menus and with your inventory. Calculate your cost savings serving bulk vs. IW products by using this calculator.

 

 

*Negative numbers indicates savings serving individually wrapped meals.